2019 Genel af bu sene çıkacak mı? Af çıkıyor mu? 2019 Genel Af çıkacak mı? Mahkumlara Af son dakika haberleri! –0212 5834141-İSTANBUL CEZA AVUKATI TAVSİYE AVUKAT ZEKİ BULGAN-CEZA HUKUKU AVUKATI ZEKİ BULGAN-İSTANBUL CEZA HUKUK AVUKATI ZEKİ BULGAN-AVUKAT ZEKİ BULGAN İSTANBUL CEZA HUKUKU AVUKATI-CEZA HUKUKU AVUKATLARI ZEKİ BULGAN-İSTANBUL CEZA HUKUKU AVUKATLARI ZEKİ BULGAN-CEZA HUKUK BÜROSU AVUKATI ZEKİ BULGAN-EN İYİ CEZA AVUKATI ZEKİ BULGAN-ZEKİ BULGAN EN İYİ CEZA AVUKATI-ZEKİ BULGAN EN İYİ AĞIR CEZA AVUKATI-İSTABUL CEZA AVUKATI ZEKİ BULGAN-İSTANBUL AĞIR CEZA AVUKATI ZEKİ BULGAN

10 Ocak 2019by admin

2019 Genel af bu sene çıkacak mı? Af çıkıyor mu? 2019 Genel Af çıkacak mı? Mahkumlara Af son dakika haberleri!

 

2019 Af çıkacak mı? 2019 Mahkum affı? Af çıkıyor mu? Cezaevi affı ne zaman çıkacak 2019. Genel Af Yasası ne zaman Ceza indirim Yasası! 2019 Genel Af Yasası Çıkacak mı Cezaevi affı son dakika 5 ocak 2019 Genel af bu yıl var mı ? Af çıkacak mı 2019 Af haberleri son dakika gelişmesi Genel Af yasası ne zaman çıkıyor? 2019 Affı Son dakika gelişmesi 3 ocak 2019 yılına girmemizle beraber birçok konuda değişiklik bekleniliyor. Bu yıl genel af çıkacak mı Genel afta kimler yararlanacak ? Mahkumlar cezaevlerinde kendilerini hürrüyetlerine kavuşturacak af bekliyor. “Af ne süre çıkacak?” diye kabaran merak konumunu sarsılmaz bir umuda bıraktı. Cezaevlerinde bavullarını bile toplayan hükümlü ve tutuklular Her gün kalktıklarında müjdeli bir haberin yolunu gözlüyor. Af çıkacak mı? Binlerce şahıs af yasasından faydalanmak amacıyla büyük bir merakla bekliyor. Peki 2019 sene ında af çıkacak mı, af ne süre çıkar, af kimleri kapsayacak? AF ÇIKACAK MI? Binlerce şahıs af yasasının çıkıp çıkmayacağını, ne süre çıkacağını ve çıkarsa af yasasının kimleri kapsayacağını merak ediyor.

2019 Af çıkacak mı? 2019 Mahkum affı? Af çıkıyor mu? Cezaevi affı ne zaman çıkacak 2019. Genel Af Yasası ne zaman Ceza indirim Yasası! 2019 Genel Af Yasası Çıkacak mı Cezaevi affı son dakika 5 ocak 2019 Genel af bu yıl var mı ? Af çıkacak mı 2019 Af haberleri son dakika gelişmesi Genel Af yasası ne zaman çıkıyor? 2019 Affı Son dakika gelişmesi 3 ocak 2019 yılına girmemizle beraber birçok konuda değişiklik bekleniliyor. Bu yıl genel af çıkacak mı Genel afta kimler yararlanacak ? Hürriyete salınmanın adına kimi “AF Çıkacak” diyor, Kimi, “ceza indirim yasası” diyor, kimi de “ceza yasasında infaz değişkiliği ” diyor. Adı ne olursa olsun kader mahkumlarının tek derdi ceza evlerinden kurtulmak ya da cezalarının azalması… Mahkumlar ceza indirimi yasası bekliyor. 24 Haziran çıkması beklenilen af ya da ceza indirim yasası mahkum yakınlarını da perişan etti. Peki 2019 mahalli tercihleri öncesi af çıkacak mı? ya da 2019’da af var mı? mahkum yakınları bunu merak ediyor. Mahkumlar cezaevlerinde kendilerini hürrüyetlerine kavuşturacak af bekliyor. “Af ne süre çıkacak?” diye kabaran merak konumunu sarsılmaz bir umuda bıraktı. Cezaevlerinde bavullarını bile toplayan hükümlü ve tutuklular Her gün kalktıklarında müjdeli bir haberin yolunu gözlüyor. Hürriyete salınmanın adına kimi “AF Çıkacak” diyor, Kimi, “ceza indirim yasası” diyor, kimi de “ceza yasasında infaz değişkiliği ” diyor. Adı ne olursa olsun kader mahkumlarının tek derdi ceza evlerinden kurtulmak ya da cezalarının azalması…

Af çıkacak mı? Binlerce şahıs af yasasından faydalanmak amacıyla büyük bir merakla bekliyor. Peki 2019 sene ında af çıkacak mı, af ne süre çıkar, af kimleri kapsayacak? AF ÇIKACAK MI? Binlerce şahıs af yasasının çıkıp çıkmayacağını, ne süre çıkacağını ve çıkarsa af yasasının kimleri kapsayacağını merak ediyor.

24 Haziran ardından Cumhur İttifakı’nda ilk çatlağa neden olan ‘af’ tasarısı gündeme geldi. Adalet Bakanı Gül “Toplumun bu konudaki hassasiyetlerine makul ismim atacaklarını” vurgulayarak kontrollü serbestlik ya da farklı infaz önerileri üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Af son dakika haberleri 2019’da genel af çıkacak mı kimleri kapsıyor ne süre çıkacak? Vatandaşlar gündemde bulunan son dakika af haberlerini Araştırmaya başladı. hükümet af haberleri gelmeye devam etmekte . Mahkumlara cezaevindekilere af çıkacak mı? Af yasasında son hal ne oldu?

Gül, ilk olarak MHP’nin gündeme getirdiği ve 24 haziran seçimlerinde kurulan Cumhur İttifakı’nda da krize neden olan af konusu ile ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Gül şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın açıklamaları gayet net, toplumun bu husustaki duyarlılığını dikkate alıcı adımları attık ve bundan sonra da hep atacağız. Bizim yapmaya çalıştığımız infaza ilişkin, denetimli serbestlik ya da diğer hususlarla ilgili nasıl bir infaz önerileri olur bu konuda çalışıyoruz. Siyaseten de partimiz bu konuda gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Elbette tüm siyasi partilerle de görüşülecektir ama bu konuda asla toplumu rahatsız edici bir af şeklinde bir düzenleme olmayacağını Sayın Cumhurbaşkanımız da açıkladı. Çalışmalar devam ediyor. Siyasetin vereceği bir karardır.”

Kader mahkumları huzursuzluklarını yakınlarına bildirirken, tutuklu ve hükmlü yakınları da sosyal medya hesaplarından yaptıkları etkinliklerle seslerini ilgili mercilere duyurmaya çalışıyor.

YASA BU ZAMANA ÇIKMALIYDI
Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli’nin 24 Haziran öncesin hükümete yaptığı af çağrısıyla başlayan gündem seçimler sonrasıda MHP’nin seçim beyannamesinde verdiği söz TBMM’ine af yasası veya “ceza indirim yasası”yla birlikte yerine gelmiş oldu. Ancak, Mahkum ve yakınlarının isteği sadece ilgili yasanın meclise gelmesi değil, bir an önce yasallaşarak umutlu ve gözleri yollarda kalan mahkum ve yakınlarını sevindirecek bir müjdenin verilmesiydi.

Kamuoyunda af olarak nitelenen bazı suçlarla ilgili ceza sürelerinden şartlı indirim öngören MHP’nin yasa teklifi ile kıvılcımlanan sonrasında peş peşe gelen açıklamalarla beklenti yükseltilen af yasası AKP hükümeti ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın masasından dönmüştü. Yinede umutları tükenmeyen mahkumlar ve yakınları konunun tekrar meclise taşınmasını bekliyor.

Kamuoyunda af olarak nitelenen bazı suçlarla ilgili ceza sürelerinden şartlı indirim öngören MHP’nin yasa teklifi, bugün TBMM Adalet Komisyonunda yeniden gündeme geldi. MHP’nin 24 Eylül’de TBMM Başkanlığı’na sunduğu yasa teklifinin mimarı MHP İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Adalet Komisyonu’na katıldı. Yıldız’ın teklifin komisyonda ön sıraya alınması yönünde çağrıda bulunması beklenirken MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, bu yöndeki görüşünü açıkladı. Tüm Türkiye’yi yakından ilgilendiren MHP’nin teklifinin ivedi olarak görüşülmesi yönünde çağrı yapan Bulut, tekliflerin komisyonda görüşme sırasının nasıl belirlendiğini sordu.

Cezaevlerinde mahkumların ve ailelerinin hayatlarında şu sıralar tek konuştukları şey af. Bütün mahkumların gündeminde af var. Cezaevinde umutlu bir bekleyiş varken dışarıda da mahkum yakınlarının umutlu bekleyişleri devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, af konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın “Arkadaşlarımızdan içeriğin maşeri vicdana uygun hale getirilmesi için bir çalışma başlatmalarını istedim”  bu açıklamasının ardından beklemeye başlayan mahkumlar ve yakınları hükümetten gelecek adımı beklemeye başladı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, af teklifine ilişkin olarak, “Af konusunda örneğin Adalet Bakanlığımız önemli çalışmalar yaptı. Bu arada seçime kadar Meclis’in takvimini ve gündemindeki yoğunluğu hesap ederek, af tasarısına seçimlerden sonra bakılır diye düşünüyorum” dedi.

Af tartışmasına da değinen Kurtulmuş, tasarının 31 Mart yerel seçimlerinden sonraya kalabileceğine işaret etti. Kurtulmuş “Bu süreçte, MHP ile Andımız, emeklilikte yaşa takılanlar, af tasarısı gibi bazı temel konularda farklılıklarımız ortaya çıktı. Sonuçta iki farklı siyasi partiden söz ediyoruz. Af konusunda örneğin Adalet Bakanlığımız önemli çalışmalar yaptı. Bu arada seçime kadar Meclis’in takvimini ve gündemindeki yoğunluğu hesap ederek, af tasarısına seçimlerden sonra bakılır diye düşünüyorum.” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “MHP’nin sözü senettir. Seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizin ve kanun tekliflerimizin arkasındayız, takipçisiyiz. Emeklilikte yaşa takılanlar, ek gösterge, şartlı ceza indirimi ve diğer konularda, her meselenin sahibi, takipçisi ve arkasındayız.” dedi.

MHP’nin sözü sözdür, sözü senettir. Seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizin ve kanun tekliflerimizin arkasındayız, takipçisiyiz. Emeklilikte yaşa takılanlar, ek gösterge, şartlı ceza indirimi ve diğer konularda, her meselenin sahibi, takipçisi ve arkasındayız. Bu bakımdan, Meclisten çıkacak kanunların, iktidar tarafından makul ve sağlıklı bir şekilde uygulanacağı bir uzlaşmayı ve mutabakatı da hep birlikte bütün partiler olarak sağlamak zorundayız. Cumhur İttifakı’nı baltalamak, MHP’yi akılları sıra kendi sorumsuz, popülist, istismar kulvarlarına sıkıştırmak ve aleyhimize yanlış propagandalar yapmak beyhude provokatif gayretlerdir. Bu ayak oyunları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ve Cumhur İttifakı’nı baltalamaya yönelik boş heveslerdir.” dedi. Kaynak:https://www.aksam.com.tr/guncel/af-cikiyor-mu-2019-genel-af-cikacak-mi-mahkumlara-af-son-dakika-haberleri-2019-genel-af/haber-811657

Faydalı Bağlantılar

Sorularınız İçin

Zeki Bulgan İstanbul Barosuna kayıtlı bir Ağır Ceza Avukatıdır.

Copyright © Zekibulgan.av.tr